Loading...
Artykuły

WatchGuard Firebox w nowej odsłonie

Wdrażanie z chmury, aktualizacja sygnatur, wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania – nowa seria T została zaprojektowana od podstaw z myślą o automatyzacji. Wszystko po to, by zespoły IT mogły “robić więcej za mniej”.

Cyberprzestępcy koncentrują się na małych i średnich firmach, ponieważ postrzegają je jako łatwy cel w porównaniu z dużymi organizacjami, dysponującymi dedykowanymi zespołami ds. bezpieczeństwa IT.

Zgodnie z danymi zgromadzonymi przez ekspertów WatchGuard w dokumencie: The Cyber Crime Guide for Small and Midsize Businesses:

  • 60% wszystkich cyberprzestępstw dotyczy małych i średnich przedsiębiorstw,
  • 85% złośliwych e-maili staje się źródłem spamu i dystrybucji złośliwego oprogramowania,
  • 90% przypadków naruszenia danych jest spowodowane słabymi lub skradzionymi wcześniej hasłami,
  • 60% małych firm, które stają się ofiarami cyberataku, rezygnuje ze swojej działalności w ciągu 6 miesięcy od jego przeprowadzenia.

To właśnie z myślą o małych, średnich i rozproszonych przedsiębiorstwach WatchGuard stworzył najnowszą serię Tabletop, która obejmuje rozwiązania Firebox T20, T40 i T80.

Zarządzanie zagrożeniami w jednym pakiecie

Każde z dostępnych w nowej ofercie urządzeń zapewnia kompleksowy zestaw rozwiązań do zarządzania zagrożeniami, w tym m.in. ochronę antywirusową, filtrowanie treści i adresów URL, antyspam, zapobieganie włamaniom, kontrolę aplikacji, sandboxing w chmurze czy zabezpieczenia punktów końcowych. A to wszystko w łatwym do zarządzania pakiecie.

Nowe urządzenia zapewniają również lepszą przepustowość, szczególnie w przypadku kontroli HTTPS oraz skuteczne narzędzie do administrowania i egzekwowania zasad w rozszerzonej sieci klientów. W ten sposób umożliwiają pełną ochronę UTM w małych i średnich środowiskach, znacznie podnosząc ich bezpieczeństwo – wyjaśnia Michał Jurczak – Product Manager marki WatchGuard w Veracomp.

Więcej funkcjonalności

Nowa seria T wprowadza wiele udogodnień dla klientów, wcześniej niedostępnych w ofercie amerykańskiego producenta.

Zintegrowana obsługa PoE+ oznacza, że nie ma konieczności prowadzenia oddzielnych przewodów zasilających do urządzeń peryferyjnych, takich jak kamery bezpieczeństwa, telefony VoIP lub bezprzewodowe punkty dostępu.

Dodatkowo nowe modele serii T pozwalają na łatwą optymalizację sieci. Dzięki zintegrowanym sieciom SD-WAN mogą one zmniejszyć zużycie drogich połączeń MPLS lub 4G/LTE, poprawiając jednocześnie jej odporność i wydajność.

W modelach Firebox T40/T40-W oraz T80 są też dostępne dodatkowe opcje – IntelligentAV oraz usługa Access Portal.

IntelligentAV wykorzystuje uczenie maszynowe, aby lepiej bronić się przed stale rozwijającym się złośliwym oprogramowaniem typu zero-day. Podczas gdy oparte na sygnaturach rozwiązania AV są w stanie wykrywać tylko znane zagrożenia, IntelligentAV umożliwia przewidywanie zagrożeń na kilka miesięcy przed ich wykryciem, zapewniając skuteczną ochronę predykcyjną, wcześniej niedostępną dla małych i średnich firm.

Z kolei Access Portal można określić jako „VPN bez klienta”. Jest to rozwiązanie zapewniające bezpieczny, zdalny dostęp do popularnych aplikacji internetowych korzystających z technologii HTML, HTML5 i JavaScript oraz aplikacji wewnętrznych przy użyciu RDP i SSH. Ruch sesji jest chroniony przez szyfrowanie protokołem TLS, a Access Portal można skonfigurować tak, aby obsługiwał uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA) za pośrednictwem rozwiązania AuthPoint lub innych zewnętrznych dostawców MFA.

Zróżnicowana oferta do pracy zdalnej

Nowa seria T ma być też odpowiedzią na ogromny wzrost liczby pracowników zdalnych, którzy ze względu na pandemię COVID-19 korzystają z często nieodpowiednio zabezpieczonych sieci domowych.

Firebox T20 sprawdza się idealnie jako samodzielna zapora sieciowa lub brama VPN, służąca do scentralizowanej analizy ruchu. Ze względu na to, że jest to małe urządzenie, obsługujące 10 połączeń typu “site-to-site”, zalecane dla maksymalnie 5-10 środowisk użytkowników i pracujące z prędkością 150 Mb/s z pełnym skanowaniem UTM, jest ono dedykowane dla małych i domowych środowiskach biurowych. Tym samym zapewnia pełną ochronę pracowników zdalnych.

Firebox T40 gwarantuje bezpieczeństwo klasy korporacyjnej przedsiębiorstwom, posiadającym małe oddziały, zgodnie z dzisiejszym, coraz bardziej rozproszonym stylem pracy. Rozwiązanie obsługuje 30 połączeń między lokalizacjami, dysponuje zaporą sieciową o przepustowości 3,4 GB/s i zalecane jest dla biur zatrudniających do 20-30 pracowników. Dodatkowo Model T40 ma 4 GB pamięci RAM i oferuje dostęp zarówno do usługi IntelligentAV, jak i Access Portal.

Zarówno Firebox T20-W, jak i T40-W obsługują standard Wi-Fi 802.11ac, tym samym zapewniając klientom większą prędkość bezprzewodową.

Odpowiedź na zmieniające się potrzeby

Dzisiejsze firmy są zależne od szybkiej, niezawodnej i bezpiecznej łączności z internetem, ale mają trudności ze znalezieniem rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa sieci, które nadążą za ich zmieniającymi się potrzebami.

Z myślą o nich powstał model Firebox T-80, który jest jednym z najbardziej wydajnych urządzeń tej klasy, dostępnych na rynku i oferuje opcjonalne moduły rozszerzeń portów do zintegrowanej łączności światłowodowej.  Opcjonalnie dostępne są moduły rozszerzeń 10Gb SFP+.

Rozwiązanie posiada 8 portów, z których 2 to PoE+. Obsługuje do 60 połączeń typu “site-to-site”, posiada wbudowaną zaporę sieciową, która działa z prędkością do 4,7 Gb/s i jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw zatrudniających do 50-60 użytkowników. Podobnie jak T40 obsługuje też dostęp do usługi IntelligentAV oraz Access Portal.

Chcesz poznać lepiej najbardziej wydajne urządzenia zabezpieczające dostępne na rynku oraz pełną ofertę producenta? Odwiedź stronę watchguard.veracomp.pl oraz allofsecurity.pl.

Źródło: IT Reseller

WatchGuard Firebox w nowej odsłonie. Wdrażanie z chmury, aktualizacja sygnatur, wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, nowa seria T została zaprojektowana od podstaw z myślą o automatyzacji oraz aby zespoły IT mogły “robić więcej za mniej”

 Więcej na temat sposobów ochrony przed cyberatakami przeczytasz tutaj: https://allofsecurity.pl/2020/06/10/cyberataki-jak-wykrywac-zapobiegac-i-lagodzic-ich-skutki/

 

 

Inne artykuły: