Loading...
Aktualności

Technologia ObserveIT już teraz dostępna w Veracomp

Proofpoint rozszerzył swoje portfolio produktów skupiających się na ochronie użytkownika o doskonale wpisujące się w koncepcję People-Centric rozwiązania od ObserveIT. Od sierpnia ta technologia jest również dostępna w ofercie Veracomp.

Platforma ObserveIT, służąca do zarządzania zagrożeniami wewnętrznymi, łączy aktywność użytkownika i ruch danych, umożliwiając zespołom do spraw bezpieczeństwa rozpoznanie ryzyka, ochronę przed utratą danych oraz przyspieszenie reakcji na incydenty.

Dzięki połączeniu lekkiej technologii ObserveIT w zakresie agenta, zlokalizowanego na stacji roboczej oraz analizy ryzyka utraty danych z wiodącą w branży klasyfikacją informacji, wykrywaniem zagrożeń i wiedzą ekspertów Proofpointa, przedsiębiorstwa będą miały szeroki wgląd w działalność użytkowników oraz wpływ na to, jakimi poufnymi danymi firmy się posługują. Jednocześnie będą też w stanie natychmiast wyeliminować ryzyko.

– Ponad 30% wszystkich przypadków naruszenia danych wynika z wewnętrznych zagrożeń i tylko podejście do bezpieczeństwa danych, zorientowane na ludzi może skutecznie zapobiegać takim naruszeniom – wyjaśnia Gary Steele, prezes zarządu i dyrektor generalny Proofpoint.

– Ponieważ coraz więcej firm dąży do przejścia do chmury, tradycyjne sposoby ochrony danych i własności intelektualnej nie wystarczą. Przejęcie przez nas ObserveIT pomoże organizacjom przezwyciężyć wyzwania, związane z zapobieganiem utracie danych (DLP) i zgodnością z przepisami, rozszerzając nasze wiodące na rynku możliwości DLP w zakresie bezpieczeństwa poczty elektronicznej i dostępu do chmury (CASB) o punkty końcowe. Dzięki połączeniu poczty elektronicznej i rozwiązań Data-at-rest Proofpoint dostarczy pierwszą od lat naprawdę innowacyjną ofertę DLP dla przedsiębiorstw – dodaje Gary Steele.

Firmy na całym świecie toczą nieustanną walkę, aby powstrzymać cyberprzestępców przed kradzieżą danych osobowych pracowników, skorygować przypadkowe zachowania użytkowników, które mogą doprowadzić do niezamierzonej utraty danych, oraz zapobiec złośliwym działaniom zatrudnionych przez nie osób. Dzięki temu przejęciu Proofpoint zapewni zespołom bezpieczeństwa możliwość reagowania na niezabezpieczone dane, czy to na urządzeniu firmowym, w aplikacji w chmurze, takiej jak Office 365, czy też za pośrednictwem poczty elektronicznej. Pozwoli to zespołom ds. bezpieczeństwa na szybkie wykrycie, zbadanie i zapobieganie potencjalnym incydentom związanym z wykorzystaniem informacji poufnych.

Więcej informacji na temat platformy ObserveIT znajdziesz tutaj

Inne artykuły: