Loading...

Application Delivery Controller (ADC)

Obecne rozwiązania typu Application Delivery Controller, służące do udostępniania aplikacji wybiegają znacznie dalej niż świadczenie  usługi podstawowego równoważenia obciążenia (ang. load balancing). Pozwalają one na inteligentną obsługę, modyfikację i zabezpieczenie ruchu aplikacyjnego w wielu aspektach.

Rozwiązania ADC cechują się wyjątkową elastycznością pozwalającą na dopasowanie do każdej aplikacji, niezależnie od jej rozmiaru, konfiguracji czy lokalizacji.

Umożliwiają bardzo elastyczne podejście do ich implementacji w istniejących środowiskach. Wykorzystywane są w lokalnych centrach danych, prywatnych i publicznych chmurach. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb dla udostępnianych aplikacji.

Realizują dekrypcję SSL/TLS zarówno dla ruchu przychodzącego, jak i wychodzącego, często wspomagając inne urządzenia bezpieczeństwa sieciowego rozszyfrowując dla nich komunikację w celu wykonania szczegółowej analizy i ponownie ją szyfrując w ruchu do Internetu.

Pozwalają również na zastosowanie szeroko pojętej programowalności. Dzięki opcji  tworzenia skryptów, interfejsom API oraz innym dodatkowymi funkcjom pozwalają na dostosowanie się do bardzo specyficznych implementacji,  orchestrację oraz integrację ze środowiskami automatyzacyjnymi. Wykorzystują do tego większość znanych na rynku technologii, jak OpenStack, Kubernetes, RedHat Openshift czy Ansible.