Loading...
Artykuły

Rozwiązania bezpieczeństwa w portfolio Veracompu od 18 lat

Tegoroczna edycja raportu Computerworld TOP200 jest dla nas szczególna. Mija 18 lat od dnia, w którym Veracomp wprowadził do swojej oferty pierwsze rozwiązania bezpieczeństwa. Dziękujemy naszym Partnerom, Klientom i Dostawcom za zaufanie, cierpliwość oraz wspólne osiągnięcie pełnoletności! 

Z tej okazji przygotowaliśmy skrócony „Alfabet bezpieczeństwa”. Zaznaczyliśmy w nim technologie i momenty, które w tym okresie były i są dla nas szczególnie ważne. Ubolewamy, że limit znaków nas ogranicza, bo po 18 latach łatwiej byłoby nam stworzyć dłuższą listę z 256, a najlepiej 2048 elementami.

A jak All of Security,

B jak bezpieczeństwo,

nasz najnowszy projekt, którego celem jest dzielenie się wiedzą na temat cyberbezpieczeństwa. Promuje 18 zróżnicowanych i wzajemnie uzupełniających się marek – liderów rozwiązań bezpieczeństwa IT. A to także APT – zmieniło reguły gry oraz AV – technologia, od której zaczynaliśmy. które przez 18 lat stało się jednym z naszych znaków rozpoznawczych. Dostępne u nas rozwiązania pozwalają partnerom rozwijać pełne portfolio systemów ochronnych. W 2019 r. nasz przychód ze sprzedaży zabezpieczeń w CEE wyniósł 447 mln zł.

C jak cloud

D jak dane osobowe, DDoS

Aby zapewnić należytą ochronę chmury, wprowadziliśmy do oferty rozwiązania CASB. To również baza CVE. Dobrze byłoby znać całą na pamięć. – wprowadziliśmy zabezpieczenia do oferty w 2011 r. To także ataki na DNS – rozwiązania chroniące znajdują się u nas od 2015 r. – oraz DLP, które jest dostępne w naszym portfolio.

E – od tej litery wszystko się zaczęło.

F – szczęśliwa litera dla Veracomp.

E-biznes (Allegro), e-płatności (mBank), e-zdrowie (weryfikacja danych pacjenta przez NFZ), e-rozrywka (Netflix). E musi być bezpieczne i szybkie. Najlepiej tak jak Extreme Networks – jeden z naszych dostawców rozwiązań NAC (Network Access Control). E jak EDR – właśnie podpisaliśmy kontrakt z nowym dostawcą, CrowdStrike. – szczęśliwa litera dla Veracomp. To m.in. F5 Networks, czołowy dostawca ADC (Application Delivery Controller), z którym kontrakt podpisaliśmy w 2000 r., oraz Fortinet – obecnie świętujemy 15 lat naszej współpracy. Wspólna przygoda rozpoczęła się w 2005 r. Od tej chwili Fortinet stał się 60-krotnie większy, osiągając 2 mld dol. obrotu, a w Polsce największy.

G jak Gigamon,

H jak historia bezpieczeństwa w Veracomp czy HTTPS.

 lider w obszarze monitoringu i analizy ruchu. W naszej ofercie od 2015 r. Analiza ruchu SSL stała się krytycznym elementem bezpieczeństwa – mamy w ofercie systemy analizy SSL firm F5 Networks, Fortinet, Gigamon, Radware oraz Symantec. .

I jak inżynierowie bezpieczeństwa,

J jak Java

 których w Veracomp mamy 19. I to również rozwiązania IPAM do zarządzania adresami IP, dostępne w naszej ofercie. Stwierdzenie „śnię na jawie”, zmieniło znaczenie. Żeby sen mógł być bezpieczny, konieczny jest sandboxing. W Veracomp zapewniany przez Fortinet, WatchGuard i Symantec.

K jak koronawirus,

L jak Linux

 który zmienił świat na gorszy, m.in. dla CISO. Kiedy bowiem cała załoga loguje się przez VPN o godz. 9.00, kryterium wydajności zaczyna mieć inne znaczenie. W Veracomp oferujemy m.in. koncentratory Fortinet, WatchGuard oraz F5 Networks, które charakteryzują się bardzo dużą wydajnością w zakresie przepustowości oraz ilości nowych połączeń na sekundę. Zmienił świat na lepszy. W naszej ofercie posiadamy Red Hata oraz Suse Linux.

M jak mobilność.

N jak NAC.

Licencję na pierwszy serwer WAP sprzedaliśmy w 2001 r. Jednak prawdziwą przygodę z mobilnością i rozwiązaniami F5 Networks oraz Fortinet rozpoczęliśmy w 2007 r., w momencie startu sieci Play. Nasze nowe przygody na M? MSSP – rozwiązania dla Managed Security Service Provider – oraz multicloud. z oferty Veracomp, dostarczany przez Extreme Networks, Fortinet czy HPE Aruba.

O jak open source.

P jak prywatność.

Znaczenie tej technologii pokazuje przejęcie Red Hata przez IBM za kwotę 34 mld dol. w 2020 r. Od wejścia RODO najpopularniejsze słowo w Polsce.

Q jak quantum computing.

R jak raporty i rankingi,

Zastanawiamy się, kiedy będzie dostępny komercyjnie i jak to wpłynie na bezpieczeństwo systemów takie jak „TOP200”. W 2019 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w sprzedaży rozwiązań bezpieczeństwa w regionie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE). Według naszych szacunków Fortinet jest numerem 1 w security w Polsce.

S jak SOC, SOAR, SDN czy SIEM.

T jak telewizja, także internetowa.

 Zachęcamy do kontaktu – nasza oferta jest bardzo szeroka. Powstanie YouTube’a, Facebooka, a także popularyzacja Netflixa zmieniły wymogi dotyczące przepustowości oraz QoS dla rozwiązań z obszarów LAN i bezpieczeństwa.

U jak UTM.

V jak virtual machine.

Fortinet stworzył zupełnie nową kategorię tych rozwiązań i został w niej liderem. U to również Unia Europejska, do której Polska dołączyła w 2004 r. Jesteśmy obecni w 11 krajach UE, a łącznie w 19 Europy Środkowo-Wschodniej. Wirtualizacja rozwiązań IT wymaga szczególnych zabezpieczeń. V to też VPN.

W jak wyniki.

X jak niewiadoma.

 W 2019 r. w Polsce w obszarze security osiągnęliśmy przychód 232 mln zł, co daje nam wzrost o 32% w porównaniu do poprzedniego okresu. W jak WiFi. Bezpieczne WiFi. Mamy takie w ofercie.  Co jeszcze wymyślą hakerzy? Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Y jak YouTube.

Z jak ZUS.

Zapraszamy na nasz profil.  Od chwili wprowadzenia dla małych firm obowiązku składania elektronicznych deklaracji rozpoczęła się nowa era rozwoju rynku bezpieczeństwa SMB w Polsce. 

Inne artykuły: