Loading...
Aktualności

Tenable numerem 1 w najnowszym raporcie IDC

Tenable zajmuje pierwsze miejsce w raporcie firmy analitycznej IDC. Producent został wyróżniony ze względu na udziały w rynku globalnym oraz przychody w 2018 i 2019 roku.

Tenable rośnie ponad dwukrotnie szybciej niż jego najbliższy konkurent, uwzględniony w raporcie “Worldwide Device Vulnerability Management Market Shares, 2019”. W ubiegłym roku osiągnął 27,6% udziałów w rynku. IDC przypisuje ten sukces głównie  innowacyjności oraz ciągłym inwestycjom w dostarczanie najlepszej w swojej klasie platformy do zarządzania podatnościami:

  • Tenable Lumin™ to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie, umożliwiające organizacjom przekształcanie danych technicznych w spostrzeżenia biznesowe, wizualizując, analizując, mierząc i porównując ryzyko cybernetyczne wraz z innymi kluczowymi wskaźnikami.
  • Wiodąca pozycja Tenable w badaniach typu zero-day w połączeniu z szybkim tworzeniem i udostępnianiem wtyczek dla nowo odkrytych luk zwiększa możliwości ich wykrywania i pomaga klientom szybciej i dokładniej znajdować i usuwać luki w zabezpieczeniach. Dodatkowo Tenable zgłosił największą ilość pojęć do słownika Common Vulnerabilities Exposure (CVE) wśród dostawców zarządzania podatnościami i odkrył ponad 100 zagrożeń zero-day w 2019 r.
  • Przejęcie przez Tenable firmy Indegy – lidera bezpieczeństwa przemysłowego, doprowadziło do połączenia dwóch pionierów zarządzania podatnościami na zagrożenia IT i cyberbezpieczeństwa przemysłowego. W ten sposób powstał Tenable.ot™, pierwszy w branży ujednolicony, oparty na ryzyku skaner podatności, umożliwiający wykrywanie luk m.in. w sieciach przemysłowych.
  • Wiodące na rynku rozwiązania, dające możliwość monitorowania pasywnego oraz czujniki do gromadzenia danych firmy Tenable w unikalny sposób zapewniają całościowy wgląd w nowoczesne środowiska obliczeniowe, w tym IT, chmurę obliczeniową i OT.

„Klienci w przeważającej mierze wybrali Tenable jako platformę numer 1 do zarządzania podatnościami na zagrożenia, co znajduje odzwierciedlenie w naszym udziale w rynku i przychodach” – powiedział Amit Yoran, prezes i dyrektor generalny Tenable. „Koncentrujemy się na dostarczaniu do ponad 30.000 klientów najlepszej w swojej klasie platformy do analizy zagrożeń cybernetycznych i ryzyka w zakresie IT, OT, aplikacji internetowych, środowisk DevOps i chmury”.

Raport IDC na temat udziału w rynku podkreśla osiągnięcia firmy Tenable w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i napędzania zmian w branży. Zgodnie z nim  „Tenable pracuje nad przeniesieniem swoich klientów z zarządzania podatnościami jako medium raportowania opartego na zgodności, do rozwiązania opartego na ryzyku, które ma pomóc organizacjom w zarządzaniu i pomiarze ryzyka cybernetycznego na całej współczesnej powierzchni ataku”.

Aby zapoznać się z fragmentem raportu, odwiedź stronę: https://www.tenable.com/idc-report

Inne artykuły: