Loading...
Artykuły

WatchGuard przejmuje firmę Panda Security

WatchGuard ogłosił, że przejmuje Panda Security – firmę specjalizującą się w ochronie punktów końcowych. Tym samym klienci amerykańskiego producenta  będą mogli korzystać z kompleksowego rozwiązania chroniącego zarówno sieć,  jak i użytkowników.

Panda Security to hiszpańskie przedsiębiorstwo, obecne na rynku od ponad 30 lat. Producent jest liderem rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii cloud, służących do ochrony punktów końcowych. Panda Endpoint Protection oferuje m.in. ochronę antywirusową nowej generacji, monitorowanie urządzeń na punktach końcowych (EDR, Endpoint Detection and Response), zarządzanie poprawkami, filtrowanie treści, bezpieczeństwo poczty e-mail czy pełne szyfrowanie dysku, a to wszystko w ramach jednego pakietu.

– Firma Panda Security przez ponad 30 lat zrewolucjonizowała obszar ochrony punktów końcowych, skierowanych zarówno do firm, jak i konsumentów. Jej przejęcie to odpowiedź na oczekiwania partnerów w zakresie rozszerzenia naszej oferty rozwiązań  bezpieczeństwa, skierowanych do użytkowników. W ten sposób realizujemy naszą wizję dostarczania pełnego portfolio produktów i usług, które mają chronić użytkowników w obrębie sieci, jak i poza nią, a także większego zorientowania na samego użytkownika usług bezpieczeństwa. Tym samym, w dłuższej perspektywie czasu partnerzy i klienci będą mogli cieszyć się dodatkowymi korzyściami, wynikającymi ze zintegrowania tych rozwiązań z naszą podstawową ofertą – wyjaśnia Sean Price – Senior Vice President firmy WatchGuard.

Przejęcie firmy ściśle łączy się ze strategią firmy, bazującą na innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, które w prosty sposób można wdrażać zarówno w firmach, jak i wśród klientów indywidualnych. Podjęcie tej decyzji potwierdza też stałe zaangażowanie firmy WatchGuard w dostarczanie platformy zorientowanej na MSP.

– Dzięki rozszerzaniu naszej oferty o rozwiązania Panda Security umożliwiamy naszym obecnym i przyszłym partnerom zakup podstawowych usług bezpieczeństwa od jednego dostawcy, jednocześnie gwarantując najwyższą jakość świadczonych usług, która jest częścią DNA obu firm – dodaje Sean Price.

Panda Security posiada spółki w 16 państwach oraz ponad 30 mln użytkowników w 180 krajach. Umowa z firmą WatchGuard zostanie sfinalizowana w drugim kwartale tego roku.

Inne artykuły: