Loading...
Aktualności

Passport przepustką do skutecznej ochrony sieci

Bezpieczny dostęp do firmowej sieci z różnych urządzeń i lokalizacji wpływa na ryzyko wycieku informacji, tym samym zwiększając bezpieczeństwo firmowych danych. W jaki sposób sprawić, że stanie się on standardem w każdym przedsiębiorstwie?

Wszystkie urządzenia, które mają możliwość łączenia się z firmową siecią, stanowią realne zagrożenie. W czasach, gdy praca coraz bardziej przenika się z życiem prywatnym, a siedziba firmy nie jest jedynym miejscem, z którego pracują zatrudniani specjaliści, korzystanie z odpowiednich zabezpieczeń to konieczność.

Świadomy tych zagrożeń WatchGuard – amerykański producent specjalizujący się w rozwiązaniach bezpieczeństwa, zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty rozwiązania Passport, zapewniającego ochronę sieci firmowej bez względu na lokalizację, w której przebywają aktualnie jej użytkownicy. Jest to pakiet łączący wszystkie rozwiązania dostępne w ofercie producenta dedykowane na urządzenia końcowe jak AuthPoint czy DNSWatchGO.

Bezpieczeństwo dzięki rozszerzonej weryfikacji

Zgodnie z danymi[i], nieodpowiednie zabezpieczanie haseł jest wykorzystywane w ponad 80% wszystkich cyberataków. Z tego powodu istotne jest zapewnienie rozszerzonej, kilkuetapowej weryfikacji. Jej skuteczne przeprowadzenie umożliwia usługa WatchGuard AuthPoint. Dzięki niej przedsiębiorstwa korzystające z usługi mogą wysyłać do użytkowników żądanie uwierzytelniania przed przekazaniem im dostępu do wrażliwych aplikacji chmurowych, VPN i zasobów sieciowych. Tym samym AuthPoint umożliwia jednoznaczne identyfikowanie użytkowników, ochronę przed atakami i zapewnienie dostępu do krytycznych informacji tylko autoryzowanym odbiorcom.

Jest to nowoczesne rozwiązanie oparte na środowisku chmurowym, dzięki czemu nie wymaga kosztownych inwestycji sprzętowych ani instalacji dedykowanego oprogramowania. Poza standardowymi składnikami, jak nazwa użytkownika i hasło wymaga również poświadczenia na telefonie, np. poprzez akceptację komunikatu „push” czy zeskanowanie kodu QR, a także wprowadza kolejne elementy bezpieczeństwa, jak biometryka czy „mobile phone DNA”.

Dodatkowe warstwy ochrony

Oprócz uwierzytelniania wieloskładnikowego Passport to również ochrona punktów końcowych przed złośliwym oprogramowaniem. Gwarantuje ją usługa DNSWatchGO, umożliwiająca m.in. automatyczne zabezpieczenia użytkowników końcowych przed atakami typu phishing oraz command and control, filtrowanie treści ograniczające nieuprawniony dostęp, a także 130 predefiniowanych scenariuszy ochrony.

Passport to unikalny zestaw usług bezpieczeństwa, który gwarantuje kompleksową ochronę firmowej sieci za pośrednictwem różnych, wzajemnie uzupełniających się narzędzi. Użytkownik można z niej korzystać dzięki wygodnemu systemowi zakupu i licencjonowania.

 

W najbliższej przyszłości producent planuje rozszerzyć usługę o kolejne rozwiązania, zwiększające bezpieczeństwo firmowych danych. Jedną z nowych funkcji będzie Endpoint Detection and Response, umożliwiająca wykrywanie i reagowanie na podejrzane aktywności, odbywające się na urządzeniach końcowych – wyjaśnia Michał Jurczak, Product Manager w firmie Veracomp, będącej dystrybutorem rozwiązań WatchGuard.

[i] 2019 Verizon Data Breach Investigations Report

Inne artykuły: