Loading...
Opisy wdrożeń

FortiGate w Szpitalu na Klinach dba o bezpieczeństwo danych pacjentów

Kompleksowa ochrona poufnych danych to jeden z priorytetów w nowoczesnych placówkach medycznych. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa sieci, z której korzystają pracownicy oraz pacjenci placówki, krakowski Szpital na Klinach zdecydował się na wybór urządzeń z serii FortiGate.

Krakowski Szpital na Klinach wyznacza standardy prywatnej opieki medycznej. Zapewnia kompleksową opiekę na poziomie ambulatoryjnym, diagnostycznym i zabiegowym m.in. w zakresie ginekologii, urologii, ortopedii czy chirurgii. Placówka stawia na najnowocześniejsze technologie. Korzysta m.in. z systemu wsparcia chirurgicznego Da Vinci, który gwarantuje precyzję wykonywanych zabiegów, poprawia ich skuteczność oraz ogranicza inwazyjność.

FortiGate w Szpitalu na Klinach

– Nowoczesny szpital XXI wieku to połączenie dwóch czynników – ludzi i technologii. Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital łączy najwybitniejszych specjalistów z nowoczesnym sprzętem, tworząc jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych. Na bezpieczeństwo pacjentów składa się także ochrona przetwarzanych danych medycznych, dlatego w tym przypadku postawiliśmy na nowoczesną i sprawdzoną technologię, czyli rozwiązania marki Fortinet – mówi Joanna Szyman – Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital.

Szukaliśmy rozwiązania gwarantującego najwyższy poziom bezpieczeństwa i stabilności sieci firmowej. Zależało nam na rozwiązaniu umożliwiającym wdrożenie odpowiedniej segmentacji sieci oraz jej rozwój w modelu rozproszonym. Jednocześnie chcieliśmy mieć pewność, że dane pacjentów będą skutecznie chronione przed wyciekiem lub kradzieżą. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zintegrowaną ochronę, którą zapewnia urządzenie klasy UTM firmy Fortinet. Jednym z nich jest FortiGate, który spełnia wszystkie nasze wymagania – tłumaczy Michał Ważydrąg, kierownik Działu Informatyki w Szpitalu na Klinach.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Podczas projektowania infrastruktury informatycznej szpitala priorytetem było zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych medycznych, przechowywanych w formie elektronicznej. Kierownictwu placówki zależało również na wyborze rozwiązania, które umożliwi pacjentom dostęp do internetu, bez wzrostu ryzyka kradzieży poufnych danych oraz przeprowadzenia ataków z zewnątrz lub ze strony sieci lokalnej.

Seria produktów FortiGate zapewnia najwyższy poziom wydajności i bezpieczeństwa, a jednocześnie upraszcza strukturę sieci. Platforma wyposażona jest w zestaw funkcji ochronnych, do których należą m.in. ochrona przed atakami (IPS), kontrola aplikacji, ochrona antywirusowa, filtrowanie www, rozpoznawanie spamu czy blokada groźnych lub zainfekowanych stron.

FortiGate to kompleksowe rozwiązanie, które gwarantuje ochronę i pełne bezpieczeństwo sieci. Urządzenie odpowiada na potrzebę kontroli ruchu na styku z internetem, w szczególności ruchu szyfrowanego, przez co pozwala w łatwy sposób zbudować politykę bezpieczeństwa o bardzo szerokiej skali. Producent oferuje sprzęt w różnych seriach, przeznaczony zarówno dla małych placówek medycznych, jak i szpitali – wyjaśnia Aleksandra Łabus, Junior Product Manager w firmie Veracomp, będącej największym dystrybutorem rozwiązań Fortinet w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zintegrowane systemy bezpieczeństwa FortiGate zapewniają placówkom medycznym ochronę wszystkich lokalizacji oraz krytycznych aplikacji, takich jak system obsługi pacjenta czy płatności. Rozwiązania te cechuje wielopoziomowość i skalowalność zakresu ochrony aplikacji mobilnych, urządzeń w lokalizacjach zdalnych oraz centrach danych.

Za dostarczenie rozwiązania była odpowiedzialna firma Geotechnology – integrator systemów IT, realizujący projekty zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

Zapewniamy kompleksowe wsparcie informatyczne dla naszych Klientów, zarówno od strony handlowej, jak i technicznej. Mamy grupę wyspecjalizowanych inżynierów, którzy realizują usługi w zakresie projektów informatycznych, programistycznych oraz wdrożeniowych. Projekt dla Szpitala na Klinach mieliśmy przyjemność zrealizować wspólnie z naszym zaufanym partnerem biznesowym i dystrybutorem, firmą Veracomp – mówi Piotr Biestek, Managing Director firmy Geotechnology.

Inne artykuły: