Loading...

Anti-Phishing

Cyberprzestępcy wykorzystują narzędzia używane przez pracowników, aby wykradać poświadczenia oraz uzyskiwać dostęp do danych firmy. Właśnie dlatego ponad 90% ataków celowanych nadal odbywa się poprzez wiadomości e-mail.

Rozwiązania anti-phishing chronią przed nowoczesnymi, zaawansowanymi zagrożeniami w wiadomościach e-mail, w tym atakami Business E-mail Compromise (BEC) i wyłudzaniem danych klientów. Wgląd w nadawców wiadomości e-mail w całym przedsiębiorstwie daje możliwość autoryzacji wiarygodnych nadawców oraz blokowania fałszywych wiadomości, zanim dotrą do pracowników, partnerów biznesowych i klientów.

Systemy chronią przed atakami klasy Business E-mail Compromise, w których atakujący podszywając się pod ważne osoby w firmie, próbuje pozyskać dane logowania do różnych systemów lub nakłonić odbiorcę wiadomości do wykonania różnych czynności, np.: przelewu na obce konto. Ataki te są trudne do wykrycia, bo w takiej wiadomości nie ma ani załączników, ani nawet odnośników. Atakiem jest sama treść, która ponagla, zmusza do działania pod presją.

System otrzymując wiadomość, koreluje dane z nagłówka z treścią, a następnie poprzez analizę przy użyciu algorytmów uczenia określa, z jakim prawdopodobieństwem jest to atak BEC.