Loading...
Aktualności

Projekt All of Security świętuje pierwsze urodziny

Od prawie 30 lat wspieramy naszych partnerów biznesowych i ich klientów, dzieląc się z nimi wiedzą i doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa IT. Od ubiegłego roku realizację tego celu wspiera projekt All of Security, który właśnie obchodzi swoje pierwsze urodziny.  

Nieprzypadkowo został on zainaugurowany w październiku, który od kilku lat jest Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. To właśnie wtedy z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji w 28 krajach z całej Europy realizowana jest kampania edukacyjna, zwiększająca świadomość o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz promująca bezpieczne korzystanie z Internetu i nowoczesnych technologii IT w domu, pracy czy w szkole. 

O rozpoczęciu projektu All of Security, poinformowaliśmy w ubiegłym roku, podczas Konferencji SECURE – jednej z  najważniejszych imprez, związanych z tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego w Polsce. 

Ostatni rok w liczbach 

Od tego czasu Product Managerowie, inżynierowie, a także przedstawiciele producentów poprowadzili za pośrednictwem naszej platformy prawie 100 webinarów, dotyczących rozwiązań bezpieczeństwa IT, w których wzięło udział ponad 1600 uczestników. Jednocześnie nasi eksperci rozpowszechniają wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, udzielając komentarzy eksperckich czy wywiadów, publikowanych m.in.  na łamach Rzeczpospolitej, Pulsu Biznesu, Newsweeka, CRN-a, IT Resellera, Computerworld czy Cyberdefence24, przygotowując artykuły poruszające różne zagadnienia z obszaru cyberbezpieczeństwa oraz technologii chroniących przed zagrożeniami, a także w trakcie bezpośrednich spotkań z partnerami. 

Przez ostatni rok zwiększyła się też liczba firm, specjalizujących się w bezpieczeństwie IT, których rozwiązania są dostępne w ofercie Veracomp. Do naszego portfolio dołączyli międzynarodowi dostawcy – Backbox, CrowdStrike oraz Guardicore. W ramach All of Security promowanych jest obecnie 21 zróżnicowanych i wzajemnie uzupełniających się marek – liderów rozwiązań bezpieczeństwa IT. 

Co jeszcze się zmieniło? W tym roku WatchGuard kupił firmę Panda Security, specjalizującą się w zaawansowanej ochronie punktów końcowych, a Veracomp wspólnie z firmą Fortinet – która w Polsce jest największa wśród producentów rozwiązań bezpieczeństwa IT i której nie mogło zabraknąć w tym projekcie – świętowali 15 rocznicę współpracy

Grzegorz Szmigiel, opiekun merytoryczny projektu oraz dyrektor techniczny w firmie Veracomp: 

– Misją Veracomp jest dostarczanie – oprócz produktów – najlepszej wiedzy z zakresu szeroko pojętej teleinformatyki i bezpieczeństwa. Kierując się tą zasadą, starannie budujemy portfel produktowy i kompetencje, aby dostarczać naszym klientom najwyższej jakości rozwiązania i usługi. Naszym zadaniem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń, weryfikowanie potrzeb klientów, śledzenie trendów w nowych produktach i technologiach po to, aby następnie dzielić się tymi informacjami poprzez dostarczanie skutecznych rozwiązań. Wiedzę pozyskujemy od producentów, ze szkoleń technologicznych, projektów czy zgłoszeń helpdesk. Jest to nie tylko teoria, ale bogaty bagaż doświadczeń, którym dzielimy się z naszymi partnerami handlowymi poprzez: szkolenia handlowe i techniczne, doradztwo w projektach, warsztaty, webinary i  zgłoszenia techniczne. Tych aktywności jest bardzo wiele, dlatego aby przekazywać wiedzę w sposób usystematyzowany rok temu stworzyliśmy projekt All of Security, który jest platformą do wymiany najcenniejszych informacji i doświadczeń.

Mariusz Kochański, dyrektor Działu Systemów Sieciowych i członek zarządu Veracomp: 

– Wydarzenia ostatnich 12 miesięcy pokazały, że proces cyfryzacji będzie dotyczył wszystkich krajów, a tempo jego wdrażania ma istotny wpływ nie tylko na konkurencyjność gospodarek, ale także umiejętność reakcji państwa w sytuacjach kryzysowych. Tocząca się jeszcze przed wybuchem pandemii globalna debata  dotycząca definicji prywatności, bezpieczeństwa jednostki i państwa, granic wolności słowa i mediów, weryfikacji prawdy i kłamstwa czy wyznaczania granicy  podejmowania decyzji pomiędzy  człowiekiem a maszyną, zyskała w dobie pandemii nowy wymiar. Okazało się bowiem, że tempo zmian wyznaczają już nie tylko obywatele i wybrani przez nich politycy, filozofowie i etycy, przywódcy duchowi czy po prostu trendsetterzy, ale także zdarzenia losowe, takie jak klęski żywiołowe czy pandemie. Pełne zrozumienie fenomenu cyfryzacji naszej cywilizacji, nie jest możliwe bez analizy i definicji nowych zagrożeń, oraz sposobów ich uniknięcia. Edukacja  dotycząca bezpieczeństwa IT staje się dzisiaj tym, czy kiedyś były lekcje historii – próbą zwrócenia naszej uwagi na to, jak unikać zła  zanim będzie za późno, i chcemy by projekt All of Security to zadanie nam ułatwił. 

Mimo że z powodu pandemii nie wszystkie plany udało się zrealizować, to przygotowaliśmy dla partnerów i klientów końcowych kilka nowości. W tym tygodniu ruszył cykl webinarów All of Security, poświęconych technologiom bezpieczeństwa IT. Pierwszy z nich dotyczył mechanizmów ochrony systemów EDR, a na kolejnym szkoleniu jeszcze w tym roku inżynierowie opowiedzą o bezpieczeństwie systemów OT. Planujemy również spotkania pod szyldem Security TALKS, organizowane wspólnie z partnerami, a skierowane do ich klientów końcowych, w całości poświęconych bezpieczeństwu IT. 

 

Więcej informacji na temat projektu przeczytacie na naszej stronie oraz na profilu projektu na LinkedInie: https://www.linkedin.com/showcase/all-of-security-veracomp 

Inne artykuły: