Loading...
Aktualności

IBM rekomenduje rozwiązania Tenable

IBM ogłosił, że rezygnuje ze sprzedaży produktu QRadar Vulnerability Manager (QVM), służącego do skanowania luk w zabezpieczeniach i rozpoczyna współpracę w tym zakresie z liderami rynku vulnerability assessment. Jednym z nich jest Tenable.

IBM rekomenduje rozwiązania Tenable w zakresie oceny podatności, doceniając producenta jako wyraźnego lidera rynku, co potwierdza m.in. ranking Forrester Wave for Vulnerability Risk Management oraz raport IDC Worldwide Device Vulnerability Management Market Shares, 2019.

Tenable jest platformą numer jeden na rynku pod względem pokrycia luk i konfiguracji zabezpieczeń, według niezależnego, zewnętrznego raportu Principled Technologies. Według niego jedną z największych przewag oferty Tenable nad konkurencją jest największe pokrycie CVE: Tenable.io obejmuje o 9 009 CVE więcej niż platforma chmurowa Qualys oraz 8 218 CVE więcej niż Rapid7 InsightVM.

Tenable wyróżnia się też elastycznymi możliwościami wdrożenia, oferując opcję on-prem w Twoim środowisku, w chmurze producenta lub wersję hybrydową łączącą obie architektury.

Zarówno Tenable.io oraz Tenable.sc posiadają gotowe integracje z IBM QRadar, pozwalając błyskawicznie i bezproblemowo powiązać te systemy. Tenable integruje się z ponad 70 innymi wiodącymi na rynku dostawcami. Producent posiada też najbardziej wszechstronny zestaw bezpłatnych integracji – od chmury obliczeniowej, przez IT, po OT oraz bezpłatne i świetnie opisane API.

PROMOCJA

Dla wszystkich klientów, którzy zdecydują się na przejście z QVM na Tenable.sc lub Tenable.io producent przygotował specjalną promocję. Do końca 2020 roku dodatkowe 10% rabatu.

Inne artykuły: