Loading...
Aktualności

Nowe modele firewalli FortiGate

Fortinet wprowadził do oferty kolejne modele firewalli nowej generacji. Ich funkcjonalność została rozszerzona o szereg narzędzi do ochrony sieci, szczególnie w firmach aktywnie korzystających z chmur obliczeniowych. Wszystko w ramach promowanej przez Fortinet koncepcji Security-Driven Network.

Do portfolio producenta trafiły modele FortiGate 1100E, FortiGate 2200E oraz FortiGate 3300E. Zapewniają one bezpieczną i wydajną łączność z chmurami publicznymi poprzez szyfrowane łącza VPN, kontrolę dostępu, poufność przesyłanych danych, ich prywatność i ochronę przed włamaniami. Firmy świadczące swoje usługi w Internecie mogą skorzystać także z wbudowanego modułu neutralizującego skutki ataków DDoS.

Nowe firewalle zapewniają pełną widoczność sieci oraz najlepszą w branży inspekcję wydajności SSL w celu wykrywania i automatycznego blokowania ataków prowadzonych poprzez szyfrowane łącze. Doskonale adaptują się też do każdej techniki segmentacji sieci i zapewniają zaawansowaną ochronę sieciowej warstwy 7. w celu eliminacji zagrożeń, minimalizacji ryzyka i zagwarantowania zgodności z przepisami i wewnętrznymi regulacjami.

Wszystkie nowe modele zapewniają łączność sieciową z prędkością 1, 10, 25 i 40 Gb/s. Ich specyfikacja przedstawia się następująco:

  • FortiGate 1100E – ochrona przed zagrożeniami z wydajnością 7,1 Gb/s, inspekcja pakietów SSL z wydajnością 10 Gb/s, wyjaność łącza IPsec VPN 48 Gb/s, firewall z wydajnością 80 Gb/s.
  • FortiGate 2200E – ochrona przed zagrożeniami z wydajnością 11 Gb/s, inspekcja pakietów SSL z wydajnością 17 Gb/s, wyjaność łącza IPsec VPN 98 Gb/s, firewall z wydajnością 158 Gb/s.
  • FortiGate 3300E – ochrona przed zagrożeniami z wydajnością 17 Gb/s, inspekcja pakietów SSL z wydajnością 21 Gb/s, wyjaność łącza IPsec VPN 98 Gb/s, firewall z wydajnością 160 Gb/s.

Wszystkie firewalle nowej generacji FortiGate korzystają z bazujących na sztucznej inteligencji usług FortiGuard i FortiSandbox, zapewniających ochronę przed znanymi atakami, wykrywanie nieznanych ataków i gwarantujących automatyczną ochronę przed zagrożeniami. Dotychczas oferowane modele firewall z tej rodziny otrzymały przyznawany przez NSS Labs status “Rekomendowane” sześć razy z rzędu.

Inne artykuły: